Ratsaniku riietus

Ratsutamiseks sobiv riietus ja varustus on tähtsad nii mugavuse kui ohutuse seisukohalt (Tutvu soovitustega ka Hobumaailma lehel)

Ratsutaja peaks kandma ilmastikule vastavat, hästiistuvat ning vastupidavat riietust.
Spetsiaalsed ratsasaapad pole alguses vajalikud. Ometi peavad jalanõud olema madala kontsaga (1–3 cm), mis takistab jala jalusesse kinni jäämist. Parimad on pikema säärega saapad, mis toetavad jalga. Liiga lühikesed sääred võivad sadula hõlmade alla kinni jääda ning ratsanikku segama hakata.

Eriti olulised on hästiistuvad ratsapüksid. Need ei tohi põlvede kohalt liiga pingul olla ega istmikul volte tekitada, mis võiksid ratsutamisel hõõruma hakata. Ratsapükste puudumisel võib kasutada ka suhteliselt liibuva lõikega elastsest materjalist dressipükse või tugevamast materjalist retuuse. Kilepüksid või teksapüksid ratsutamiseks ei sobi.
Soovitav on selline riietus, mis laseb treeneril ratsutaja istakut jälgida (nt ratsavest).
Hea on kanda ratsakindaid, mis kaitsevad käsi ega lase ratsmetel kergesti käest libiseda.
Igal ratsutajal peab olema löögi- ja purunemiskindel kolmepunktilise kinnitusega turvakiiver ehk kaska. Seda tuleb kindlasti kanda hobuse seljas olles, aga soovitatavalt ka muidu hobustega tegelemisel, nt hobuse kordetamisel jne. Kiivrit saab laenata tallist!
Ratsutaja turvavarustuse hulka kuulub ka spetsiaalne turvavest, mille kasutamine on eriti oluline algajate ratsanike jaoks, samuti kogenud ratsutajatel hüppetreeningul, maastikul ning noorte hobustega sõitmisel. Turvavesti saab laenata tallist!
Ratsutades pole soovitav kanda ehteid, nagu nõeltega prossid, kividega sõrmused, läbi kõrva torgatud rippuvad kõrvarõngad, ripatsid, käevõrud jms, mis võivad näiteks ratsmetesse takerduda või hobuse seljast kukkumisel vigastusi põhjustada.
Treeningu ajal on ratsanikul keelatud närimiskummi närimine!

error: Content is protected !!
Call Now Button